Hazır Konveyör

Ankara Hazır Konveyör Sistemleri Üretimi

konveyor

Konveyör Tamiri Ve Bakım Hizmeti Nasıl Sağlanır?

Konveyör Tamiri Ve Bakım Hizmeti Nasıl Sağlanır?

Üretim tesisleri, depolar ve işleme tesisleri gibi birçok farklı noktada gündelik faaliyetlerde kullanım ihtiyacı bulunan konveyör sistemleri, birçok farklı neden ile arıza görülebilecek sistemlerdir. Temel olarak tüm sistemlerde motor arızası ile karşılaşma ihtimali yer alsa da çalışma sistemine bağlı olarak da sistemlerde konveyör tamiri için bazen bant, bazen makara ve bazen de tambur gibi noktaların kontrol edilmesi gerekebilir.

Antürk Mekatronik Hazır Konveyör olarak Ankara’da İvedik OSB bünyesinde gerçekleştirdiğimiz üretimlerimizde sizlere %100 yerli üretim ile sunduğumuz tüm sistemlerde satış sonrası teknik destek imkanı da sunuyoruz. Yani sizin için özel olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz veya standart olarak sunduğumuz ürünlerimizde çalışma dönemleri içerisinde karşılaşılacak her arızada konveyör tamir hizmetleri sağlandığı gibi periyodik bakım işlemleri de sağlanabilir.

bakım
 

Konveyör Tamiri Nasıl Yapılır?

Konveyör sistemlerinde bahsedildiği şekilde bantlı konveyörler veya rulolu konveyör gibi sistemler ile çalışmalar gerçekleştirilebilir. Örneğin, lojistik işletmelerde koli veya ambalaj içerisinde bulunan eşyaların pratik bir şekilde farklı mesafeler arasında taşınmasını kolay bir hale getiren rulolu konveyör pratik bir sistem ile dönen borular üzerinde hareket imkanına sahiptir.

Elektrik bağlantısı ile çalışan bu tip konveyör sistemlerinde genellikle makaralarda oluşan bir parçalanma, ezilme, kopma, motor sistemindeki sıkıntılar veya sert darbeler sonrasında oluşan arızalar açısından firmamız konveyör tamiri sağlayabilir. Tamir hizmetlerinin verilmesi için taleplerinize karşılık olarak öncelikle arızanın yerinde incelenmesi ve bu incelemelere bağlı olarak konveyör tamiri için gereken ihtiyaçların ortaya çıkarılması sağlanır.

Genellikle yerinde gerçekleştirilen konveyör tamiri hizmetlerinde bozulan parçaların arızalarının giderilmesi için bazen fabrika ortamımıza bu parçaların ulaştırılması gerekir. Nadir olarak bazı arızaların giderilmesinde de konveyör sistemlerinin teslim alınması ve kısa sürede arızaların ortadan kaldırılması gibi bir nokta bulunmaktadır. Gereken noktada parça değişim işlemleri de en hızlı şekilde stoktaki ürünlerden temin edilerek bizzat yerinde sağlanır.

Konveyör Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Tamir işlemleri en acil durumlarda karşılaştığınız sıkıntılarda firmamız üzerinden talep edebileceğiniz bir teknik destek hizmeti olmakla birlikte konveyör bakım hizmetleri de düzenli olarak alınmalıdır. Bu konuda hem firmamız üzerinden temin edilmiş konveyör çeşitlerinde hem de farklı markalara ait olsa da düzenli olarak kullandığınız konveyör çeşitlerinde bakım taleplerinde bulunabilirsiniz.

Sektörlerinize göre en uygun şekilde tercih ettiğiniz konveyör sistemlerinde bantlı, rulolu, spiral, gıda sanayi konveyörü, ağır yük konveyörü veya zincirli konveyör gibi sistemlerde bakım her parçada ayrı ayrı gerçekleştirilir. Genellikle aylık olarak ve periyodik şekilde gerçekleştirilen konveyör bakım hizmetlerinde sistemlerin beklenmedik arızalar ile karşılaşmasının önüne geçilirken, daha ekonomik ve sorunsuz bir kullanım imkanı elde edilir. Firmamızın teknik destek bağlamında sizlere sunduğu tamir ve bakım hizmetleri, tıpkı genel olarak üretim hizmetlerimizde sunduğumuz gibi çok uygun fiyatlar ile 365 gün sürdürülmektedir.

 

Konveyör Tamiri Ve Bakım Hizmeti Nasıl Sağlanır?