Hazır Konveyör

Ankara Hazır Konveyör Sistemleri Üretimi

konveyor

Bantlı Taşıma Sistemlerinin Faydaları

Bantlı Taşıma Sistemlerinin Faydaları

İşletme içerisinde taşımanın gerçekleştirilmesi her zaman en temel gerekliliklerden biri olmak ile birlikte iki farklı nokta arasında mesafeye bağlı olarak bu işlem farklı sistemler ile sağlanabilir. İşletmenin boyutlarına ve türüne bağlı olarak taşıma bazen iş gücü sayesinde bazen forklift gibi araçlar bazen de bantlı taşıma sistemleri ile sağlanabilir. Bantlı konveyörler genellikle endüstriyel işletmelerde, depolar, kargo işletmeleri veya havalimanları gibi birçok noktada görülmektedir.

Bantlı taşıma sistemleri taşımanın iki farklı nokta arasında belirli bir eğim, hız ve insan gücü gerekmeden ekonomik bir şekilde taşınması için kullanılan sistemlerdir. Bu nedenle de kullanım alanının özellikleri yani taşıma kapasitesi, taşınacak eşyanın türü, uygulanabilecek darbe kuvveti, nem, sıcaklık ve eğim gibi noktalara bağlı olarak özel bir şekilde tasarlanırlar. Bu tasarımlı üretimler konusunda da Antürk Mekatronik Hazır Konveyör olarak firmamız Ankara için ve Türkiye geneline ulaşacak şekilde hizmet vermektedir.

konveyör

Bantlı Taşıma Sistemlerinin Avantajları

Konveyör bant sistemleri günümüzde firmamızın sunduğu avantaj ile Ankara İvedik Organize Sanayi tesislerimizde %100 yerli üretim ile hazırlanmaktadır. Bu yapısı sayesinde bantlı taşıma sistemleri açısından en büyük avantaj elbette ki ilk olarak yerli üretim olması ve ekonomik olması ile ortaya çıkmaktadır. Bu ekonomik sistemler bugün bahsedilen akla gelebilecek birçok farklı işletmede insan gücünün daha az kullanılması ile hem zamandan hem de masraftan tasarruf edilmesine yardımcı olmaktadır.

Bantlı taşıma sistemleri kullanılan alanlara bakıldığında birçok farklı sektör akla gelebilir. Örneğin; ekmek fabrikaları, kireç fabrikaları, deterjan fabrikaları, cam şişe fabrikaları, lastik fabrikaları, ilaç fabrikaları veya giyim fabrikaları gibi birçok noktada hatta kargo firmalarında, kırtasiye depolarında veya gümrük depolarında da bantlı sistemlerin kullanılması gerekebilir. Bu noktaların tümünde de konveyör bantlar, hızlı ve zahmetsiz taşıma açısından avantaj sağlamaktadır.

Çeşitlerine bağlı olarak karkas yapısına göre değişen, zincirli konveyör bantlar, düz alan bantlar, çavuş konveyör bantlar, basamaklı veya aktarımlı bantlar gibi birçok farklı sistem değişen yapılara sahiptir. Hangi yapıda olursa olsun bantlı taşıma sistemleri pratik kullanım açısından birçok avantaj ortaya çıkarmaktadır. Temel olarak bahsedilebilecek bu avantajlar içerisinde;

  • Pratik bir imalat sisteminin bulunması ve aşınma ihtimalinin düşük olması,
  • Uzun ömürlü ve fonksiyonel kullanım oluşturması,
  • Ekonomik bir maliyet ile iyi bir yatırım oluşturması ve hizmet ihtiyacıyla servis masraflarını düşük hale getirmesi,
  • Düşük enerji sarfiyatı ile çalışması,
  • İşletme içi iletimde büyük miktarlı ürünlerin hızlı bir şekilde noktalar arasında nakil edilmesi,
  • Taşıma sırasında eşya ve ürünlerin hasar görmesinin engellenmesi,
  • Özellikle büyük mesafelerde hasarsız ve hızlı taşıma avantajının elde edilmesi bulunmaktadır.

Bantlı Taşıma Sistemleri Neden Seçilmelidir?

Bugün gerek Ankara’da gerek Türkiye’nin birçok farklı kentinde Antürk Mekatronik Hazır Konveyör üzerinden hizmet alabilecek birçok farklı firma fonksiyonel özellikleri ve avantajları ile bantlı taşıma sistemleri tercih edebilir. İş yükünü azaltan ve zamandan tasarruf sağlayarak düşük bütçeli kullanım oluşturan bu sistemler özellikle endüstride büyük avantaj sağlamaktadır.

Firmamız farklı sektörlere bağlı olarak talepleri göz önünde bulundurmak vasıtasıyla bantlı taşıma sistemleri için sizlere özel proje bazlı üretimler sağlamaktadır. Fabrika ortamımızda proje sonrası tasarım ile üretimi gerçekleştirilen sistemler yerinde montaj dahil olarak sizlere sunulurken, kullanım açısından da her zaman gereken yedek parça ve ekipmanlar ile teknik destek avantajı sağlanmaktadır. Yani bu avantajlar ile de birlikte ekonomik sistemleri istediğiniz her endüstriyel yapıda veya farklı sektörde tereddütsüz şekilde talep edebilirsiniz.

Bantlı Taşıma Sistemlerinin Faydaları